Zapytaj o ofertę

Wyślij

 

Polski Ład 2022 informacja dla Muzeów

Setki muzeów w całym kraju za pośrednictwem dzieł sztuki i zabytków uczą i dają szansę poznawać minione wydarzenia i odległe miejsca. Mimo najlepszych chęci puste muzea nie przyciągną zwiedzających – one żyją dzięki eksponatom. Często najważniejsze obiekty muzealne pochodzą od osób prywatnych, które podjęły decyzję o przekazaniu swoich cennych dzieł sztuki. Teraz dzięki Uldze Sponsoringowej jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Wprowadzona w 2022 roku Ulga Sponsoringowa to wyjątkowa okazja dla muzeów na powiększanie zbiorów w szybki, niebiurokratyczny sposób – bez żadnych kosztów. Daje ona unikalną szansę rozbudowy kolekcji bez konieczności ubiegania się o środki państwowe lub unijne. Co więcej, nie są wymagane skomplikowane formalności, wystarczy umowa sponsorska podpisana między muzeum, a sponsorem. System ten pozwala na tworzenie od podstaw kolekcji o wartości historycznej lub uzupełnianie istniejących kolekcji o nowe, kluczowe obiekty. Tak wzbogacone zbiory przyciągną starych i zachęcą nowych zwiedzających, a muzeum zyska większą rozpoznawalność, wyższe wpływy ze sprzedaży biletów, a tym samym wyższy budżet.

Dodatkowo sponsoring niesie ze sobą możliwość nawiązania trwałej, wieloletniej współpracy między sponsorem, a muzeum na wielu polach. Ulga Sponsoringowa jest niezwykłym narzędziem, które wpłynie na dynamiczny rozwój muzealnych kolekcji, a muzeom pozwoli uniezależnić się od pomocy państwa i funduszy UE.

PRIMA PORTA Antiquities łączy sponsorów i muzea, umożliwiając im współpracę przynoszącą obopólne korzyści i satysfakcję. W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu!

 

 

 

Login